Uncategorized

Udemy Üzerinden Eğitmen Olarak Para Kazanabilirsiniz

Udemy, 2 binin üzerinde ders videosu ve yüzlerce eğitmenin bir arada bulunduğu, eğitmenlerin hazırladıkları videoları o konuda bilgi sahibi olmak isteyen kişilere ulaştıran ve bu şekilde kazanç elde eden bir platformdur.

Udemy Üzerinden Gelir Sağlamak

Platform, eğitmenler ve öğrencileri bir araya getirmekte ve kendisi için de eğitmenlerin kazandıkları her bir ders ücretinden komisyon geliri sağlamaktadır. Birbirinden farklı binlerce kategoride eğitimler yer almaktadır.

Belirli alanlarda uzmanlık sahibi olan kişiler, Udemy platformu için hazırlayacak oldukları videolar ile sistem üzerinden dünya çapında milyonlara varan öğrenci kitlesine ulaşabileceklerdir.

Udemy İçin Yabancı Dil Gerekli Mi?

Platform küresel anlamda hizmet vermektedir fakat bu gözünüzü korkutmasın, dersler için kullanılacak dil illa ki İngilizce olacak diye bir şart bulunmamaktadır. Kayıt edilecek olan Türkçe ders videoları da binlerce kullanıcıya Udemy platformu aracılığıyla ulaştırılacaktır.

Udemy’de Eğitim İçin Aranan Şartlar?

Udemy’ de ders verebilmek için bir alanda uzman olmak ve ders verebilecek seviyede bilgi birikimine sahip olmak gerekmektedir. Sistem, kişilerden anlatacak oldukları alan ile ilgili bir diploma ya da belirli bir sertifika istemeksizin, platform yetkilileri ile yapılacak olan görüşmede onları ikna etmek, ders videoları hazırlamak ve sisteme yüklemek için yeterli olmaktadır.

Ders Videolarını Nasıl Hazırlarım?

Ders videolarını kayıt altına almak için iyi bir kamera ve ses sistemine ihtiyaç duyulacaktır. Bunun için harcamadan kaçınmamanızı öneriyoruz çünkü sistem üzerinden binlerce öğrenciye ulaşacaksınız ve getiriniz de bir hayli yüksek olacak. Siz de uzman olduğunuz alan ile ilgili ders videoları hazırlayabilir ve Udemy sistemine yükleyerek dünya çapında milyonlara varan öğrenci kitlesine ulaşabilirsiniz.

Udemy’de video hazırlamak, derslerinizi Udemy üzerinden yayınlamak ve kazanç sağlamak için ayrıntılı bilgiler alabileceğiniz https://www.udemy.com/course/videoegitim/ sayfasını incelemenizi tavsiye ederim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu