Gsm ve Teknoloji Şirketleri

Türk Telekom İş Başvurusu

Türk Telekom İş Başvurusu

Türk Telekom iş başvurusu için kariyer sayfasından hızlı bir şekilde online iş başvurusu formunu doldurmanız yeterlidir. Türk Telekom iş ilanları ve eleman alımı hakkında bilgiler.

Türk Telekom Hakkında Bilgi

Asırlık çınar olan Türk Telekom, 1840 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. İlk ismi Osmanlı Posta Nezareti idi ve sonrasında PTT ismini aldı. 1995 senesinde ise telekomünikasyon ve posta hizmetlerinin ayrılmasına karar verildi. Böylece Türk Telekom farklı bir alanda hizmet sunmaya başladı.

Türk Telekom, 2005 senesinde özelleştirilmiştir. Yüzde 55 hissesi Oger Telekomünikasyon’a verilmiştir. Devir için toplamda 6.5 milyar dolar civarında bir ödeme yapılmıştır. Bu Türkiye’de yapılmış olan en büyük ihale olma özelliği taşımaktadır. 2013 yılına kadar bu rekoru elinde bulundurmuş ve 2013 yılında üçüncü havalimanı ihalesinin değeri bu ihaleyi geçmiştir.

İhale sonrasında Türk Telekom bünyesinde yer alan tv yayını ve kablo internet hizmeti Türksat’a devredilmiştir. Oger Telekom 2018 yılında bankalara olan borcunu ödeyemedi ve kredi veren bankalar, Türk Telekom hisselerini devir aldı. BTK, 2018 yılında devir işlemlerini onayladı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından çıkan onay sonrasında Türk Telekom’un alacaklı bankalar tarafından devir alınma işlemi başlatıldı.

Mobil telefon hattı olan Avea ve Türk Telekom tek çatı altında birleşme kararı almıştır. İnternet ve telefon altyapısı kendine ait olan Türk Telekom, diğer firmalara da toptan satış sistemiyle hizmet sunmaktadır. Toplamda 300.000 kilometrelik bir fiber altyapı kuran Türk Telekom, 23.2 GSM abonesine sahiptir. 11.5 milyon genişbant abonesi, 3.4 milyon Tv ve Tivibu abonesi ve 14.8 milyon sabit telefon kullanan müşteri portföyüne sahiptir.

Türk Telekom İş Başvurusu

Türk Telekom iş başvurusu için buraya tıklayınız. Türk Telekom kariyer sayfası üzerinden online iş başvurusunu doldurarak cv bilgilerinizi firma insan kaynakları sayfasına gönderebilirsiniz.

Türk Telekom İş İlanları

Türk Telekom iş ilanları için buraya tıklayınız. Türk Telekom Linkedin sayfasında açık iş pozisyonlarını inceleyebilir ve özgeçmiş bilgilerinizle başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz.

Türk Telekom İletişim Bilgileri

Türk Telekom Adres: Turgut Özal Bulvarı 06103 Aydınlıkevler Ankara
Türk Telekom Telefon Numarası: +90 312 306 07 32
Türk Telekom Web Sitesi: https://www.turktelekom.com.tr/

 

Tüm güncel iş ilanları için buraya tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu