Kamu Personel Alımı

Ticaret Bakanlığı Personel Alımı ve İş Başvurusu

Ticaret Bakanlığı personel alımı ve iş başvurusu hakkında bilgiler. Ticaret Bakanlığı bünyesine dönem dönem memur, işçi, engelli personel alımı yapmaktadır. Ticaret Bakanlığı iş ilanlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı Hakkında Genel Bilgiler

Ticaret Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlıdır. Ticaret işlerinden sorumlu olarak faaliyet gösteren Ticaret Bakanlığı, 2011 tarihinde kurulmuştur.

Ticaret Bakanlığı’nın yıllık 6.5 milyar TL bütçesi bulunmaktadır. Genel olarak faaliyet alanı, ülkemizin yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerini yürütmektir. 1920 yılında “İktisat Vekaleti” ismiyle faaliyet gösteren Ticaret Bakanlığı, 1983 senesine kadar farklı birçok bakanlık ile birleştirilmiş ve faaliyetlerini sürdürmüştür. 1983 senesinde ise Sanayi Bakanlığı ile birleştirilmiş ve ismi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı olmuştur.

Ülkemizin hedeflenen ithalat ve ihracat planlarını yürütme yetkisi Ticaret Bakanlığındadır. Ticaret Bakanlığı’nın görevleri, yetkileri ve teşkilat yapısı, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile belirlenir.

Ticaret Bakanlığının öncelikli görevi , ülkemizin ticaret politikalarını belirlemek, iç ve dış ticarette başarılı hamlelerin yapılması için çalışmalar gerçekleştirmektir. Sadece Türkiye’de değil yurtdışında da faaliyetler yürütür. Ticaret Bakanlığı,  AB ülkelerinin ticaret sistemlerini inceler, analiz eder ve bu ülkelerle uyumlu olabilmek adına çalışmalar yapar.

Onlarca farklı görevi olan Ticaret Bakanlığı, ülkemizin en önemli bakanlıklarından bir tanesidir. Her geçen gün daha da büyüyen bu bakanlık, bünyesine yeni personeller alarak kendini devamlı geliştirmektedir.

Ticaret Bakanlığı Personel Alımı

Ticaret Bakanlığı personel alımı ve iş ilanlarını güncel olarak takip etmek için buraya tıklayınız. Açılan sayfada güncel iş ilanlarını görebilir ve nasıl iş başvurusu yapabileceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Ticaret Bakanlığı İletişim

Ticaret Bakanlığı Adres Bilgisi: Asmalı Mescit, İstiklal Cd. No:142 Kat:2, 34430 Beyoğlu İstanbul
Ticaret Bakanlığı Telefon: (0212) 514 21 31
Ticaret Bakanlığı Web: https://ticaret.gov.tr

 

Tüm güncel iş ilanları için buraya tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu