Kamu İş İlanları

Orman Genel Müdürlüğü İş Başvurusu

Orman Genel Müdürlüğü İş Başvurusu

Orman Genel Müdürlüğü iş başvurusu nasıl yapılır? Orman Genel Müdürlüğü personel ve işçi alımı hakkında bilgiler. OGM İşkur iş ilanları ve diğer detayları sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Orman Genel Müdürlüğü Hakkında Bilgi

Orman Genel Müdürlüğü’nün tarihi çok eski yıllara dayanmaktadır. Ormancılık hizmetlerinin takip edilmesi için 1839 senesinde Orman Müdürlüğü ismiyle kurulmuştur. Orman Müdürlüğüne personel yetiştirme amacıyla 1857 yılında da Orman Fakültesi isminde bir eğitim kurumu açıldı.

Orman Genel Müdürlüğü, günümüzde ki yapısına 1937 senesinde çıkmış olan 3204 sayılı kanunla gelmiştir. Yine aynı sene içerisinde çıkan 3116 sayılı Orman Kanunu ile günümüzdeki modern şekline gelmiştir.

2003 senesinde Orman Genel Müdürlüğü ve Çevre ve Orman Bakanlığı birleştirilmiştir. 2003 senesinden sonra bu müdürlüğün faaliyetleri Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından devam ettirilmiştir. 2011 yılında ismi Orman ve Su İşi Bakanlığı olarak değişmiş ve 2018 senesinde Bakanlık sisteminin gelmesiyle Tarım ve Orman Bakanlığı ismini almıştır.

Orman Genel Müdürlüğü İş Başvurusu

Orman Genel Müdürlüğü iş başvurusu için buraya tıklayarak resmi site üzerinden duyuruları takip edebilirsiniz. Kamu kurumlarına direk olarak iş başvurusu yapılamamaktadır. Açılan duyurularda aranan şartları sağlıyorsanız başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ayrıca e-devlet üzerinde yer alan personel istihdamı iş başvuru bölümünü de inceleyebilirsiniz : https://www.turkiye.gov.tr/ogm-personel-istihdami-is-basvurularinin-alinmasi-4554

Orman Genel Müdürlüğü İşçi ve Personel Alımı

Orman Genel Müdürlüğü ve benzeri kamu kurumları bünyesine personel ve işçi alımı yaparken bazı şartlar aramaktadır. Bunlar belli üniversitelerden mezun olma şartı veya KPSS puan şartıdır. Bu gerekli şartları öğrenmek ve güncel ilanları takip etmek için kurumun duyurular sayfasını takip etmeniz gerekmektedir. Üst kısımda verdiğimiz link üzerinden duyurular sayfasını takip edebilirsiniz.

Orman Genel Müdürlüğü İşkur İşçi ve Personel Alımı

Orman Genel Müdürlüğü, bünyesine personel ve işçi alımı yapacağı zaman İşkur üzerinden de duyuru açılmaktadır. İşkur iş ilanları üzerinden Orman Genel Müdürlüğü iş ilanlarını takip etmek için buraya tıklayınız ve arama bölümüne “Orman Genel Müdürlüğü” yazınız.

Orman Genel Müdürlüğü İletişim Bilgileri

Orman Genel Müdürlüğü Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi No:8/1 06560 Yenimahalle / ANKARA
Orman Genel Müdürlüğü Telefon Numarası: 0312 296 40 00
Orman Genel Müdürlüğü Web Sitesi: https://www.ogm.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu