Kamu İş İlanları

Millet Kütüphanesi İş Başvurusu

Millet Kütüphanesi iş başvurusu nasıl yapılır? Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi iş ilanları ve kariyer imkanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Millet Kütüphanesi Hakkında Bilgi

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, Ankara ilimizde bulunmaktadır. İçerisinde 134 farklı dilden 4 milyon üzerinde kitap yer almaktadır. 120 milyondan fazla makale ile ülkemizde en büyük kütüphane olma özelliği taşımaktadır. 2020 yılında açılan Millet Kütüphanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yerli yabancı 2.000 üzerinde davetli katılımıyla insanların hizmetine açılmıştır.

Millet Kütüphanesi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içerisinde bulunmaktadır. Toplamda 125.000 metrekare üzerine inşa edilen kütüphanede toplam 5.000 okuyucu aynı anda bulunabiliyor. Böylesine büyük bir kütüphanenin ülkemize kazandırılması sadece Türkiye değil, tüm dünya tarafından takdir görmüştür. Millet Kütüphanesi’nin tasarımı da özel yapılmıştır, Osmanlı ve Selçuklu motiflerinin çağdaş motiflerle birleşiminden harmanlanmıştır.

Millet Kütüphanesi, 2016 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde hazırlıklar başlanmış ve 2020 yılında halka açılmıştır. Millet Kütüphanesi içerisinde Cihannüma Salonu, Nadir Eserler Kütüphanesi, Araştırma Kütüphanesi, Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi, Gençlik Kütüphanesi, Ses ve Görüntü Kütüphanesi, Süreli Yayınlar Salonu, Okuma Salonları, Eğitim Merkezi ve Konferans Salonu bulunmaktadır.

Millet Kütüphanesi İş Başvurusu

Millet Kütüphanesi iş başvurusu için buraya tıklayınız. E-Devlet üzerinden güncel iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Açık iş pozisyonu olduğunda E-Devlet üzerinde listelenecektir.

Millet Kütüphanesi İletişim Bilgileri

Millet Kütüphanesi Adres: Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, 06560, Beştepe, Yenimahalle/Ankara
Millet Kütüphanesi Telefon Numarası: 0 (312) 525 73 75 / 77
Millet Kütüphanesi Web Sitesi: https://mk.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu