Kamu İş İlanlarıKamu Personel Alımı

Jandarma Personel Alımı ve İş Başvurusu

Jandarma personel alımı hakkında bilgiler. Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı ve iş başvurusu nasıl ve nereden yapılıyor? Jandarma iş imkanları ve kariyer olanakları hakkında detayları sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Jandarma Genel Komutanlığı Hakkında Genel Bilgiler

Jandarma, bir genel kolluk kuvvetidir. Ülkemizin il ve ilçe sınırları dışında kalan ya da polis teşkilatının olmadığı bölgelerde faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda Sahil Güvenlik olmayan kıyı, deniz ve sahillerde de Jandarma aktif olarak görev yapmaktadır.

İçişleri Bakanlığına bağlı olan Jandarma, 1839 yılında kurulmuş ve günümüze kadar başarıyla kolluk kuvveti görevlerini sürdürmüştür.

Jandarma Genel Komutanlığında toplamda 400.000’e yakın personel çalışmaktadır. Jandarma’nın görevleri genel anlamda şu şekildedir. Emniyet, asayiş ve kamu düzenini sağlamak. Ceza ve tutukevlerinin dış korumalığını yapmak, sevk ve nakil hizmetlerini gerçekleştirmek. Adli kolluk hizmetlerini yerine getirmek. Toplam bütçesi ise 2020 yılında 25 milyon Türk Lirası civarındaydı.

Jandarma Genel Komutanlığı, bünyesine dönem dönem personel alımı yapmaktadır. Jandarma Genel Komutanlığı sayfasında yer alan duyurular sayfasından, İşkur arama sisteminden ya da E-devlet üzerinden güncel personel alımı ilanlarını takip edebilirsiniz.

Jandarma personel alımı, bekçi alımı, subay alımı, astsubay alımı ve uzman erbaş alımı ilanlarını alt kısımda yer alan linklerden güncel olarak takip edebilirsiniz.

Jandarma Personel Alımı

Jandarma personel alımı için bu linke tıklayınız. Jandarma Genel Komutanlığı resmi web sitesi duyurular bölümünde aktif iş ilanlarını görebilirsiniz. Bu sayfayı devamlı olarak takip ederek personel alımı ilanlarını görebilirsiniz.

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı ilanlarını takip edebileceğiniz diğer bir sitede E-devlet sistemidir. Buradan üyeliğinizi girerek Jandarma Genel Komutanlığı birimini tıklayabilir ve güncel ilanları görebilirsiniz. E-Devlet üzerinden Jandarma personel alımı ilanlarını takip etmek için bu linke tıklayınız.

İşkur : Jandarma Personel Alımı

İşkur sistemi üzerinden jandarma personel alımlarını takip etmek için bu linke tıklayınız. Arama bölümüne “jandarma” yazarak kurumun aktif iş ilanlarını görebilirsiniz. Eğer güncel ilan yoksa aradığınız kritere uygun kayıt bulunamadı mesajı gelecektir.

Jandarma Genel Komutanlığı İletişim

Jandarma Genel Komutanlığı Adres Bilgisi: Kaleiçi Mah. Ferhatpaşa Cad. No:57 Çatalca / İSTANBUL
Jandarma Genel Komutanlığı Telefon: 0212 789 11 30
Jandarma Genel Komutanlığı Web: https://www.jandarma.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben subay lığa baş vurmak istiyorum her vatan evladı gibi bende vatanım milettim için bu şanlı Türk ordusuna katılmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu