Uncategorized

İş Dışında Boş Zamanlarınızda Yapabileceğiniz Ek İş Fikirleri

Hayat pahalılığı, ihtiyaçların eski döneme göre çok artması, büyük şehirlerin parayı sünger gibi emmesi gibi nedenlerden artık bir evi eskisi gibi sadece baba geçindiremiyor. Evde birden fazla kişinin para kazanması gerektiği gibi bazen bir kişinin tam zamanlı işinden elde ettiği kazanç da hayatı idame ettirmeye yetmiyor.

İşte siz de bu kişilerden biriyseniz, gelirleriniz giderlerinizi karşılamamaya başladıysa  ve ek iş arayışında iseniz hangi alternatifleri değerlendirebilirsiniz, beraberce bakalım.

Günde Kaç Saat Boş Vaktiniz Var?

Öncelikle tam zamanlı mesainizin günde kaç saatini ve hangi bölümünü kapsadığını belirledikten sonra, nasıl bir ek iş yapabileceğinize karar vermeniz gerek. Biz sizin tam zamanlı işinizin standart sabah 9 akşam 18 şeklinde olduğunu varsaydık ve önerilerimizi buna göre hazırladık.

İkinci El Ürün Alım – Satım

Akşamları internetten ikinci el ürün alıp satabilirsiniz. Bazı zamanlar insanlar ellerinde bulunan eski veya gereksiz eşyaları uygun fiyatlardan satmaktadırlar. Eğer pazarlık konusunda kendinize güveniyorsanız bu ürünleri ucuza alıp, üzerine kar koyarak satabilirsiniz.

Günlük Çocuk Bakıcılığı

Sinema ya da tiyatroya gitmiş bir anne babanın çocuklarına birkaç saatliğine ablalık veya abilik yapabilirsiniz. Çevrenizde size güvenebilecek komşularınız varsa birkaç saatliğine çocuk bakıcılığı yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz.

Özel Ders Verebilirsiniz

Uzman olduğunuz bir dalda ya da hakim olduğunuz bir dilde özel ders verebilirsiniz. Bu belki de özel zevkiniz olan pilates, yoga sizin kazanç kapınız olacak. Ayrıca son zamanlarda satranç dersleri küçük çocuklar için çok önemli.

İyi Bir Aşçı mısınız?

Lezzetli ve güzel muhammere, salça, reçel, pasta ya da cupcake yapıyorsanız bunları hazırlayıp satabilirsiniz. Bu konuda kendinize güveniyorsanız devamlı müşteriler kazanabilirsiniz.

Makale Yazmak veya Blog Site Oluşturmak

İnternet siteleri için makale yazabilir ya da editörlük yapabilirsiniz. Blog açma ve üzerinden reklam geliri elde etme fikri de fena değil. WordPress kurulumları artık çok basit ve 1 saat içerisinde bloğunuzun tüm ayarlarını yapabilirsiniz.

Boş Zamanlarda Yapılabilecek Diğer İş Fikirleri

  • Eğer bilgisayar konusunda iyiyseniz belki de şirketten tanıdığınız birinin kişisel web sitesini siz hazırlayabilirsiniz.
  • Aynı mahallede oturduğunuz komşularınızın köpeklerini akşam gezmesine çıkarabilirsiniz.
  • Örgü ya da tığdan hoşlanıyorsanız, el beceriniz de varsa, el örgüsü atkı, bere , kazak örmek ya da dekoratif mumlar yapabilirsiniz.
  • Üniversite öğrencileri için tez yazabilir ya da orta öğretime dönem ödevi ya da  proje hazırlayabilirsiniz.
  • Network marketing ile kozmetik ürünleri ya da ilaçları pazarlayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi seçenek çok fazla, biz aklımıza hemen ilk etapta gelenleri ifade etmeye çalıştık. Size de  oturup düşünüp kendinize en uygun olanını seçmek kaldı. Bol kazançlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu