Uncategorized

İnternette Ek Gelir Elde Etmeniz İçin 8 Popüler İş Fikirleri

İnsanların giderlerinin belirli bir seviyede olması, ihtiyaçlar için gereken malzemelerin ve hizmetlerin alınabilmesi için gereken gelirlerin sabit kalırken enflasyonun yüksek seviyelerde kalması, kişileri sürekli olarak devam ettirmekte oldukları işlerden farklı, ek işler yapmaya itmektedir.

İnternet üzerinden devam ettirilebilecek olan işlerin bulunması, bu işlere kişilerin elinin yatkın olması gibi etmenlerle birlikte aylık olarak güzel ek gelirler elde edilebilecektir.

İlerisi için bir tasarruf oluşturmak isteyenler ya da aynı yıl içerisinde yapacak oldukları tatilin finansmanını sağlamak isteyenler gibi birçok kişi, internet üzerinden yapacak oldukları işlerle ve ek işlerle, ihtiyaç duydukları gelirleri sağlayabileceklerdir.

Bloglar, internet üzerinde bilgi arayan kişilerin sıklıkla karşı karşıya geldikleri internet siteleridir. Blogger olarak bilinen ve sahip oldukları bloglarda belli başlı konular hakkında bilgi paylaşımında bulunan kişiler, belirli bir kitleyi etkilemeyi amaçlamakta ve sitelerine olan günlük ziyaret sayısını arttırmak niyetindedirler.

Blog siteniz ilgi çekici ve popüler olması durumunda Google Adsense veya benzer platformlardan reklam alabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Örneğin cilt bakımı üzerine bir blog kurduysanız cilt bakım ürünleri satan firmalardan da ürün reklamı alabilirsiniz.

Udemy Platformu İçin Ders Videoları Hazırlamak

Udemy, binlerce eğitmenin olduğu bir online ders platformudur. Burada binlerce eğitim videosu uygun fiyatlardan kullanıcılara açılır. Eğitim videolarını hazırlayan eğitmenler her öğrencide belli miktarda gelir elde etmektedir.

Udemy’i kısaca özetlemek gerekirse eğitmenlerle öğrencileri bir araya getiren platformdur. Eğer belli bir alanda uzmanlığınız varsa bunu videolara aktarabilir ve Udemy’e yükleyebilirsiniz.

Forumlarda Moderatör Olmak

Yine internet üzerinde bilgi ve doküman arayan kişiler ile bu bilgileri internet üzerinde yayınlayan kişilerin bir araya getiren ortamlardan bahsedeceğiz. Forumlar, birçok kullanıcının ve forumda bahsi geçen konu ile ilgili uzmanları bir araya getiren platformlardır.

Bu platformlarda daha çok soru cevap gerçekleştirilmektedir ve kişiler aradıkları cevapları kolaylıkla bulmaktadırlar. Sorular genellikle forum üzerinde açılacak olan güncel konular aracılığıyla cevap bulmaktadır fakat aynı konu ile ilgili daha önce bir konunun açılması durumunda bu forum yöneticileri ve diğer forum üyeleri tarafından zaman ve enerji kaybına neden olabilecektir.

Bu nedenle forum moderatörleri (düzenleyicileri) forum içinde gerçekleşmekte olan güncel konuları ve soru cevap kısımlarını sürekli olarak kontrol etmektedirler. Moderatörlerin birinci amacı, forum kurallarının sürekli olarak işletilmesini sağlamak, soru cevap kısımlarında uygunsuz bulunan yazıların kaldırılması ve fazla açılan konuları kapatarak kişileri daha önce oluşturulmuş olan forum sayfalarına yönlendirmektir.

Günlük düzenli olarak birkaç saatin forum için harcanması ve aktif olarak çalışılmasının karşılığında forum yöneticilerinden düzenli olarak gelir elde edilebilecektir.

Forumlarda Moderatör Olmak

SEO ve webmaster uzmanı olan kişiler, siteler arasında link verme ve ilişkilendirme ile ilgili oldukça meşgul kişilerdir fakat sahibi oldukları siteleri kaliteli ve birbiriyle alakalı içerikle de doldurmak ve sürekli olarak beslemek durumundadırlar.

Meşgul olmaları, siteleri için içerik üretecek olan kişileri bulmalarına ya da kendilerine yazarlık için başvuran kişilerin kabul etmelerini sağlamaktadır. Bu kimselerin kazanç sağlaması ve işlerinin devam ettirilebilir olması için gerek duydukları kaliteli içeriklerin sağlanması ile ek iş ya da home office olarak çalışarak aylık tatmin edici kazançlar sağlanabilmektedir.

Doküman Çevirmek ya da Tercümanlık Hizmeti Sunmak

Teknolojinin son derece ileri düzeyde olması ile birlikte akademik ve ticari anlamda da kişilere binen iş yükü son derece azaldı. Fakat hala insan müdahalesine gereken alanlar bulunmakta.

İnternette bulunan online çeviri programları, basit şekilde son derece kullanışlı olsalar da bir bütün halinde bakıldığı zaman çoğunlukla anlamsız sonuçlar verebilmektedirler. Bu nedenle çevirmen ihtiyacı duyan kimseler hala bu alanda kabiliyetli insanlara ihtiyaç duymaktadırlar.

İnternet üzerinden hizmet vermekte olan çevirmenlik siteleri ile iletişime geçerek bu alanda faaliyet gösterilebilecek olup günlük olarak birkaç makalenin çevrilmesi karşılığında tatmin edici sonuçlar elde edilecektir.

Photoshop ve Logo Tasarımı İle Gelir Elde Etmek

Bilgisayar ve programlara hakim biriyseniz, photoshop programlarına da eliniz yatkın olacaktır. Yerel ya da bölgesel markaların ihtiyaç duydukları logoların ve amblemlerin tasarlanması bakımından bu kuruluşlara hizmet verebilirsiniz ve sunmakta olduğunuz özgün ve kaliteli hizmet karşılığında tatmin edici kazançlar sağlayabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Aracılığıyla Kazanç Sağlamak

İnternet üzerinde bulunan onlarca Affiliate ya da diğer adıyla satış ortaklığı sitesi aracılığıyla, sahip olduğunuz imkanlar ile başkalarının mallarını pazarlayabilir ve yapacak olduğunuz satışlardan da kazanç sağlayabilirsiniz.

Bu şekilde, ham madde ya da sermaye gibi giderleriniz olmadan bile mal ve hizmet pazarlarsınız, bir taraftan da kazanç sağlarsınız. Elde edecek olduğunuz kazanç, yapacak olduğunuz satış ile doğru orantılıdır, ne kadar çık satış yaparsanız o kadar çok kazanç sağlarsınız.

Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

Kaliteli bir fotoğraf makineniz varsa ve görsel anlamdan da zengin bir alanda bulunuyorsanız, çekecek olduğunuz fotoğrafların çözünürlüğü düşürülmüş hallerini internet üzerinde yayınlayabilirsiniz.

Bu siteler kendinizin Instagram hesabınız ya da internet üzerinde binlerce kişiyi bir araya getiren başka bir site de olabilir. Bu fotoğrafların tam boyutlarını almak isteyen kişiler sizinle iletişim kurabilecektir ve siz de fotoğraflarınızdan ve yeteneklerinizden, internet üzerinden kazanç sağlamış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu