istanbul iş ilanları

İstanbul iş ilanları içerisinde özel ve kamu kurumları bulunmaktadır. İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası iş ilanlarını bu sayfa altında takip edebilirsiniz.

İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakasında bulunan özel ve kamu sektöründeki şirket ve kurumlara iş başvurusu yapabilirsiniz.

Türkiye’nin En Kalabalık Şehri

İstanbul, ülkemizin en fazla nüfusu olan ve en fazla göç alan ili durumundadır . Bu sebepten ötürü de ekonomik açıdan ülkemizin en önde gelen şehri konumundadır. Bir çok iş imkanı var iş fırsatı vardır.

İktisadi büyüklük olarak dünyada 34. Sırada yer alan İstanbul, Nüfuslarına göre şehirler listesinde de Avrupa’da birinci, dünyada altıncı sırada bulunur.

İstanbul’da Ekonomi

İstanbul, stratejik konumu itibariyle Türkiye’nin ekonomik merkezidir. Ülkemizin en büyük sanayi merkezi olan İstanbul, sanayi istihdamının yüzde 20’sini karşılar. İstanbul’da ki endüstriyel alanın büyüklüğü %38 civarındadır.

İstanbul’da Tarım

İstanbul’a tarımsal açıdan baktığımızda; çeşitli meyveler, zeytinyağı, ipek, pamuk ve tütün gibi ürünleri örnek gösterebiliriz. Sanayi ürünleri arasında ise tekstil, petrol ürünleri, kağıt, alkollü içecekler, otomotiv, makine, cam, elektronik, kimya, ilaç, metal eşya, kauçuk gibi ürünleri sayabiliriz.

Forbes İstanbul Araştırması

Forbes Dergisi tarafından 2008 yılında yapılan bir araştırma sonucunda, İstanbul’da 35 milyarder yaşamaktaydı. Bu sayı İstanbul’u dünyada en fazla milyarderlerin yaşadığı 4. Şehir yapmıştır.

Ekonomisi En Hızlı Yükselen Şehirlerden

JP Morgan tarafından 2014 yılında yapılan bir araştırmada, ekonomide yükselen kentler sıralamasında İstanbul 300 şehir içerisinden üçüncü sırada görünmektedir. Bu sıralama da İzmir ikinci olmuştur.

İstanbul İş İlanları

Alt kısımda yer alan firmalar İstanbul’da yer almaktadır. Size uygun olan firmaların linkine tıklayarak online iş başvurusu yapabilirsiniz.

Başa dön tuşu