Ankara İş İlanları

Ankara iş ilanları ve kariyer olanakları. Özel ve kamu sektöründeki firma ve kurumlara iş başvurusu yapmak için gerekli şartlar. Ankara’da bulunan firma ve kurumların güncel iş ilanları.

Ankara ve ilçelerinde faaliyet gösteren firma ve kurumlara iş başvurusu yapabilirsiniz. Gerek özel sektör olsun gerekse kamu kurumu olsun, nasıl iş başvurusu yapacağınız detaylı şekilde anlatılmaktadır.

Ankara Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin en kalabalık ikinci ili olan Ankara, 5.7 milyon nüfusa sahiptir. Toplamda 25 ilçesi bulunmaktadır ve bu ilçelere bağlı olan 1425 mahalle vardır. Coğrafi olarak ülkemizin merkezinde yer alan Ankara; Bolu, Kırıkkale, Aksaray, Konya, Eskişehir ve Çankırı gibi illere komşudur.

Ankara’da Ekonomi ve İş Olanakları

Ankara’da yaşayan insanların ¾ ‘lük kısmı hizmet sektöründe çalışmaktadır. Ankara’nın gayrisafi hasılasının büyük kısmını hizmet sektöründe dönen para oluşturur. Bunun en büyük sebebi ise Ankara’da büyük bir sanayi olmamasıdır. Böylece insanlar hizmet sektörüne yoğunlaşmıştır.

Büyük sanayisi olmayan Ankara, küçük ve orta boy işletmelerin yoğunlukta olduğu bir ilimizdir. En büyük sanayi sektörleri arasında savunma, taşıt üretiminin ihtiyaç duyduğu makine ve metal fabrikaları vardır. Bunların ardından da gıda ve tekstil sanayileri gelir. Ankara, savunma sanayisi, yazılım ve elektronik sektörlerinde ülkemizin lider ili konumundadır. Ankara Sanayi Odasına kayıtlı ortalama şirket sayısı 3500 şeklindedir.

Ankara İş İlanları

Ankara iş ilanları için alt kısımdaki firmalara göz atabilirsiniz. Alt kısımda yer alan firma ve kurumlara iş başvurusu yapmak için firma detaylarına tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Daha fazla iş ilanı için şirket ismini yazarak arama yapabilirsiniz.

Başa dön tuşu