Kamu İş İlanlarıKamu Personel Alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı ve İş Başvurusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ve kariyer olanakları hakkında bilgiler. Gençlik ve Spor Bakanlığı iş başvurusu nasıl yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Hakkında Genel Bilgiler

Gençlik ve Spor Bakanlığı kısaca gençlik ve spor işlerinden sorumlu olan ve T.C. Cumhurbaşkanlığına bağlı olan bir devlet kurumudur.

Tarihi çok eskilere dayanan Gençlik ve Spor Bakanlığı, 1938 yılında Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü olarak kurulmuştu. 1969 yılından sonra ismi Spor Bakanlığı olarak değiştirilmiştir. 1972 yılında ise Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Ne İş Yapar?

Gençlik ve Spor Bakanlığının bir çok görevi bulunmaktadır. Bunların başında gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini destekleyici politikaların belirlenmesi gelmektedir. Gençlerin ihtiyaçlarını ve gençliğe sunulan hizmet ve imkanların incelenmesi, çeşitli araştırmaların yapılması ve gençlere rehberlik ve danışmanlıkların yapılması.

Gençlik için çeşitli çalışma ve projeler üretmek, bu projeleri destekleyerek sonuçlandırmak veya sonuçları denetlemek. Spor faaliyetlerini denetlemek ve mevzuata uygun şekilde yürütülmesini gözetlemek ve sporun yaygınlaşması ve gelişmesi için teşvik edici tedbirler almak.

Bunlara ek olarak daha birçok görevi bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığında çalışarak sizlerde bu faaliyetlerin herhangi bir bölümünde yer alabilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı için bu linke tıklayınız. Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi duyurular sayfasından güncel personel alımı ilanlarını görebilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı iş ilanlarını E-Devlet üzerinden de takip edebilirsiniz. Bu linke tıklayarak E-devlet üzerinden ilanlara göz atabilirsiniz. Kurum, bünyesine personel, işçi, memur ve engelli personel alımı yapacağı zaman İşkur veya kendi web sitesi üzerinden iş ilanı açmaktadır. Bu iş ilanları E-devlet üzerinden de takip edebilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanlığı iş başvurusu için E-devlet veya İşkur sisteminden arama yapabilirsiniz. İşkur üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı iş ilanlarını görüntülemek için bu linke tıklayınız ve açılan sayfada arama yapınız.

Gençlik ve Spor Bakanlığı İletişim Bilgileri

Gençlik ve Spor Bakanlığı Adres: Zuhuratbaba Mah. Mustafa Sarıçiçek Bulvarı 34/2 Bakırköy İstanbul
Gençlik ve Spor Bakanlığı Telefon Numarası: 0212 588 00 62
Gençlik ve Spor Bakanlığı Web Sitesi: https://gsb.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu