Kamu İş İlanlarıKamu Personel Alımı

DSİ Personel Alımı ve İş Başvurusu

DSİ personel alımı ve iş başvurusu yapmak için sayfamızdaki direktifleri takip ediniz. DSİ iş ilanları için İşkur, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü duyurular sayfası ve E-devlet sistemi üzerinden arama yapabilirsiniz.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Hakkında Genel Bilgiler

DSİ, açılım olarak Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü demektir. Ülkemizdeki su kaynaklarının planlanması, yönetilmesi, geliştirilmesi ve işletilmesi hedefiyle kurulmuş olan bir kurumdur.

DSİ, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlıdır. Kamu tüzel kişiliğine sahip olan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün merkezi Ankara’da bulunmaktadır. 1953 yılında kurulmuş olan kurum 1954 yılında teşkilatlanarak 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle tekrardan düzenlenmiştir.

DSİ, il, ilçe ve kasabalara içme suyu temin etmenin yanında birçok faaliyeti bulunmakta olan bir kurumdur. Sulu ziraatı yaygınlaştırma, erozyonu önlemek için ağaçlandırma yapmak, selleri önlemek için koruyucu tesisler oluşturmak, hidroelektrik enerji üretmek gibi birçok görevi bulunmaktadır.

DSİ Personel Alımı

DSİ personel alımı için duyurular sayfasını takip edebilirsiniz. DSİ duyurular sayfası için bu linke tıklayınız.  Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bir kamu kuruluşu olduğundan dolayı genel iş başvurusu yapmak mümkün olmayabilir. İş ihtiyacı olduğu durumda kendi sayfası üzerinden duyuru açmaktadır. Ayrıca E-devlet ve İşkur sistemi üzerinden de güncel iş ilanlarını takip edebilirsiniz.

DSİ Personeli Ne İş Yapar?

DSİ, Türkiye’deki su kaynaklarının yönetimi ve kullanımı ile ilgili görevleri yerine getiren bir devlet kurumudur. Bu kurum, su kaynaklarının korunması, geliştirilmesi, su kaynaklarına yönelik projelerin planlanması ve uygulanması gibi çalışmaları yürütmektedir.

DSİ personeli çeşitli alanlarda çalışabilirler. Örneğin, mühendislik, teknik, idari ve destek personeli olarak görev alabilirler. Mühendisler, baraj, gölet, kanalizasyon, sulama projeleri gibi su kaynakları yönetimi ve kullanımıyla ilgili projelerin tasarımı, inşası ve bakımı gibi işlerde çalışırlar. Teknik personel, bu projelerin saha çalışmalarını gerçekleştirirler. İdari personel, DSİ’nin genel yönetimi ve proje koordinasyonu gibi işlerde çalışırken, destek personeli ise ofis işleri, arşivleme, malzeme yönetimi gibi konularla ilgilenirler.

DSİ personelleri ayrıca acil durumlarda da çalışırlar. Örneğin, sel veya heyelan gibi doğal afetlerde, DSİ ekipleri bölgede hasar tespiti yaparlar ve gerekli müdahaleleri gerçekleştirirler. Ayrıca, su kirliliği veya su kaynaklarındaki diğer sorunlarla ilgili de çalışmalar yaparlar.

DSİ’nin bir diğer önemli görevi de, su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımı ve çevresel korunmasıdır. Bu nedenle DSİ personelleri, doğal yaşamın korunması, endemik bitki türlerinin korunması gibi konularda da çalışmalar yaparlar.

Sonuç olarak, DSİ personeli geniş bir yelpazede görev alabilirler ve su yönetimi, planlama, tasarım, inşaat, bakım, idari işler, doğa koruma ve kurtarma gibi konularda uzmanlaşabilirler.

E-Devlet DSİ İş Başvurusu

E-Devlet üzerinden DSİ iş başvurusu yapmak ve güncel iş ilanlarını görmek için bu linke tıklayabilirsiniz. E-devlet üzerinden DSİ iş başvurusu yapma imkanı bulunmaktadır. Eğer E-devlet kullanıcı adı ve şifreniz varsa direk olarak başvuru yapabilirsiniz. Daha sonra yaptığınız iş başvuruyu takip edebilirsiniz.

İşkur DSİ İş İlanları

İşkur sistemi üzerinden DSİ iş ilanlarını listelemek için bu linke tıklayınız. İşkur arama sayfasına “dsi” ya da “devlet su işleri” yazarak güncel iş ilanlarını görebilirsiniz. Eğer güncel iş ilanı yoksa üst kısımda yer alan E-devlet üzerinden iş başvurusu yapabilirsiniz.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü İletişim

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Adres Bilgisi: Mustafa Kemal Mahallesi Anadolu Bulvarı No:9 PK:06530 Çankaya ANKARA
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Telefon: 0 312 454 49 00
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Web: https://www.dsi.gov.tr

Güncel iş ilanları için buraya tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu