Uncategorized

Borsalarda Para Kazanmak Mümkün Mü?

Gerek hisse senedi olsun gerekse bitcoin borsaları olsun son günlerde epeyce popüler oldular. Özellikle kripto paraların artması ile borsaya giriş yapanların sayısı da paralel bir şekilde artmaya başladı.

Borsa İstanbul (BİST) İle Hisse Senedi Alımı

Hisse senedi borsaları ülkemizde yıllardır var ve Borsa İstanbul tarafından yönetilmektedir. Kısaca ismi BİST şeklindedir ve 1985 yılında açılmıştır.

Kısaca BİST: Türk ve yabancı bankalara ve aracı kurumlara saklama ve takas hizmeti sunmaktadır. Böylece insanlar bankalar aracılığıyla ya da özel yatırım kurumları aracılığıyla istedikleri şirketlerin hisse senetlerini alabilirler.

Güvendiğiniz şirketlere yatırım yaparak ister uzun süreçte isterseniz kısa dönemli hisse senedi alım satımı yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Hisse senedi alıp satarken piyasayı iyi araştırmalısınız ve uzmanların fikirlerine kulak vermelisiniz. Buna ek olarak yüksek yatırımlarınızda profesyonellerden destek alabilirsiniz.

Kripto Para Borsaları

Bitcoin ve diğer kripto paraların son zamanlarda yüksek değerlere ulaşması insanların bu borsalara yönelmesini sağladı. Hemen hemen herkesin duyduğu ve fikir sahibi olduğu Bitcoin her geçen gün daha da yaygınlaşmakta ve kullanım alanı genişlemektedir.

Tanınmış Borsa Siteleri; Bitcoin ve kripto paraların yaygınlaşması borsa sitelerinin de artmasına sebep oldu. Ülkemizde bile son yıllarda birçok kripto para borsası açılmıştır. Ülkemizde en tanınmış borsa siteleri Btcturk.com, Paribu.com, Koineks.com ve global olarak hizmet sunan Binance.com’dur.

Peki Kripto Paralar Nasıl ve Nereden Alınır?

Türkiye’de Btcturk.com, Paribu.com gibi borsa sitelerine üye olup Türk Lirası göndererek hemen kripto para alım satım işlemlerine başlayabilirsiniz.

Ayrıca dünyanın en büyük borsası olan Binance.com borsasına da Papara üzerinden Türk Lirası yatırarak işlem yapabilirsiniz. İstedğiniz kripto parayı alıp satabilir veya hesabınızda saklayabilirsiniz.

Kripto Para İle Gelir Elde Edilir mi?

Kripto paralara yatırım yaparak gelir elde etmek mümkündür. Ancak öncesinde çeşitli eğitimler almanız gerekebilir. Gerek paralı gerekse Youtube.com üzerinden birçok eğitim seti bulunmaktadır.

Kripto paralar hakkında destek veren, piyasayı yorumlayan ve grafik analizlerini yorumlayan Türk Youtuberler vardır. Yine aynı şekilde yabancı diliniz varsa yabancı borsa uzmanlarını da takip edebilirsiniz.

Eğer alım ve satım işlemlerini doğru zamanlarda yaparsanız gelir elde edebilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak kripto para piyasasını tam olarak anlamanız gerekir.

Önemli Not: Bu makalede kripto paralar hakkında genel bilgiler verilmiştir. Kripto para almayı teşvik edici bir yazı değildir ve herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesinde de bulunmuyoruz. Bu sebepten dolayı da doğabilecek olası maddi zararlardan ötürü, web sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu