Kamu İş İlanlarıSavunma Sanayi İş İlanları

Baykar İş Başvurusu

Baykar iş başvurusu yapmak için, Baykar Savunma kariyer sayfasında yer alan online iş başvuru formunu kullanabilir ve özgeçmiş bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Baykar Hakkında Bilgi

Baykar, 1984 yılında açılmış ve savunma sanayinde faaliyet gösteren bir kurumdur. Açılım olarak Bayraktar Kardeşler anlamına gelmekte olan kurumun kurucusu Özdemir Bayraktar’dır. İlk açıldığı yıllarda otomotiv sektörüne çeşitli üretimler yapma amacı taşımaktaydı. Motor, pompa ve dişli kutusu parçalarının üretimini yapmaktaydı. 2000 senesinden sonra savunma sanayi üzerine üretimler yapmaya başlamıştır.

2000 yılında Baykar Teknoloji şirketine Selçuk Bayraktar, Haluk Bayraktar ve Ahmet Bayraktar katılmıştır. Son günlerde ismini sıkça duyduğumuz İHA yani insansız hava aracı üretimlerini yapmaktadır.

Baykar üretim ve AR-GE merkezlerinde toplamda 1.500 üzerinde mühendis, teknisyen ve tekniker çalışmaktadır. Baykar’da insansız hava araçları için uçuş kontrol sistemleri, otomatik iniş ve kalkış sistemleri, bilgisayar sistemleri, komuta kontrol ve arayüz sistemleri gibi bir çok elektronik donanım, yazılım tasarlanıp üretilmektedir.

2007 senesinde TSK’ya ilk İHA teslimi için Bayraktar Mini İHA geliştirilmiştir. 2012 senesinde ise Katar Silahlı Kuvvetlerine ihraç edilmiş ve bu ilk milli hava aracı ihracatı olarak olarak tarihe geçmiştir.

2014 senesinde Bayraktar İHA 27.000 feet irtifa ve 24 saatlik kesintisiz uçuş süresi ile ülkemiz tarihinde rekor kırmıştır. Bayraktar TB2 sistemlerinin kabul testleri 2014 ve 2015 yıllarında tamamlandı. Baykar Savunma’nın en son ürettiği hava aracı Bayraktar AKINCI TİHA’dır ve 2019 yılında ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştirmiştir.

Baykar İş Başvurusu

Baykar iş başvurusu için buraya tıklayınız. Baykar Savunma kariyer sayfasında yer alan açık iş pozisyonlarından size uygun olan bir iş alanına başvuru yapabilirsiniz. Baykar insan kaynakları sayfası üzerinden staj başvurusu da yapılabilir.

Baykar İş İlanları

Baykar iş ilanları için buraya tıklayınız. Baykar Savunma Linkedin sayfası üzerinden açık iş pozisyonlarını takip edebilirsiniz.

Baykar İletişim Bilgileri

Baykar Adres: Baykar Milli S/İHA Sistemleri Ar-Ge ve Üretim Tesisi Sanayi, 34000 Esenyurt İstanbul
Baykar Telefon Numarası: +90 212 867 09 00
Baykar Web Sitesi: https://baykartech.com/

 

Tüm iş ilanları için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu