Kamu İş İlanları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İş Başvurusu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş başvurusu nasıl yapılır? Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş ilanları ve personel alımı hakkında bilgiler.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Hakkında Bilgi

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak çalışan bir kurumdur. Kurumun başlıca görevi sosyal hizmetler ve aile işlerinden sorumlu olmaktır. Kurumun ilk ismi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı şeklindeydi ve 2018 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birleştirildi. 2021 yılında ismi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı oldu.

Kurumun kuruluş amacı aile bütünlüğünü korumaktır. Sosyal refahın arttırılması ve aile yapısının güçlendirilmesi için faaliyetler yapmaktadır. Bu kurumun temelleri 1989 yılında atılmıştır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Formu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bir kamu kurumu olduğundan, personel alımları belli başlı standartlara göre yapılmaktadır. Örneğin KPSS benzeri sınavlar veya belli bir alanda eğitim sunan üniversitelerden mezun olmak gibi. E-Devlet üzerinden kurumun iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Alt kısımda verdiğimiz link üzerinden E-Devlet sitesine girebilirsiniz.

Buraya tıklayarak E-Devlet üzerinden üye girişi yapabilir ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş ilanlarını listeleyebilirsiniz. Eğer güncel ilan yoksa, ara ara girip kontrol edebilirsiniz. E-Devlet üzerinden diğer kurumlara ait ilanları da görebilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İş Başvurusu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş başvurusu için buraya tıklayınız. E-Devlet sayfası üzerinden kurumun iş ilanlarına göz atabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İletişim Bilgileri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Adres: Eskişehir Yolu Söğütözü Mah. 2177. Sok. No: 10/A 06510 Çankaya/ANKARA
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Telefon Numarası: +90 (312) 705 40 00 (pbx)
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Web Sitesi: https://www.aile.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu